Merhabalar gençler.. 
Şimdi hepinizin merakla sorduğu , google aramalarında aradığınzı ama yeterli bulamadığınız , vicdanınız ile başarma azminizin ortak buluşma noktası olan sorularımıza gelelim..

-10.Sınıflar için öneriniz nedir?

10.sınıflar öncelikli olarak 10.sınıf konularını pekiştirmeli. I.dönem eksiklerini II.Dönem kapatmalı. TYT ve Ayt sınavlarının bir çok konusu 10.sınıfı içermektedir. Üniversiteye geçiş sınavlarında hedefini yüksek tutan 10.sınıf öğrencileri bu bilinç ile derslerine çalışmalı günlük tekrarlarını yapmalıdır. Bu hem konunun pekişmesine yarayacak , hem de sınavlardan yüksek almasına yardımcı olacaktır. Bu da direk OBP dediğimiz diploma notunu avantaja çevirecektir.

– 10.sınıf olarak Üniversiteye nasıl hazırlanmalyız ? 
10.sınıf müfredatını örgün eğitim döneminiz içersinde pekiştirin. Kalan yaz döneminde ise 9.sınıf konularını tekrar edin. Arda kalan zamanlarınızda 9. ve 10.sınıf için deneme çözün . Ve tatilin keyfini çıkarın çünkü son uzun ve sorumluluğunuzun az olduğu bir tatil olacak 10.Sınıflar ne yapmalı ? 10.Sınıflar ve TYT-AYT

– “Hocam hedefim derece yapmak. Bu çalışma şimdilik yeterli olur mu ki ?”

Şimdi ufak bir sağlama yapalım. Ülkemizin genelinde 500 nitelikli 10.sınıf hazırlanmış olsun. Bunların mevcudu ortalama 100 öğrenci olsun. 5 bin öğrenci seninle beraber 2 yıl sonraki sınava hazırlanıyor. Sen ve 5 bin öğrenci şuan diğer adaylara oranla bir adım öndesiniz. Bunun meyvesini düzenli çalışarak devam ederseniz ilk 10 bin içersinde yer almanız gerekir. Tabi ki bu benim tezimdir..

-Diğer Önerilerimiz:

*Boş zamanlarınızda Tarih,Türk Klasikleri , Dünya Klasikleri okumanızı özellikle TM – TS öğrencileri için öneririm. Bu okuyacağınız eserler sizin genel kültürünüzü arttırmakla beraber ufkunuzu genişletecek , çevrenize daha perspektif bakmanıza olanak sağlayacak ve ilerki sınava hazırlık sürecinde ise yardımcı olacaktır. 
*Vakit buldukça geometri çözün. Geometri dersinin temelini sağlam atarsanız geometri sizin için zorunlu bir ders değil çayınzın , kahvenizin yanında bulmaca kıvamında çözmek isteyeceğiniz bir hobi olacaktır. 
*Arkadaş grubunuzu seçin ve onlarla beraber hedeflerinizin hayallerini kurun.. 
*Aileniz ve öğretmenlerinize yönelik hedeflerinizden bahsedin ve onlardan eğitiminiz için en iyi şekilde faydalanın.
*Ders programı , konu çizelgesi edinin.Edineceğiniz belgeler ile ilerlemenizi somut bir şekilde gözlemleyin ve kendinize moral verin. 
*Günlük soru çözün. Bu size soru çözme alışkanlığı edinmenizde büyük fayda sağlayacaktır.

Şuan kısa bir çalışma olmuş olabilir.. Sevgili arkadaşlar ne zaman konuşmak isterseniz mesaj üzerinden veya bu içeriğin altına yazabilirsiniz.Mümkün oldukça sizlere yardımcı olacağız.

Diğer Rehberlik Konuları İçin Tıklayın

10.Sınıflar ne yapmalı ? 10.Sınıflar ve TYT-AYT

© 2018 - Güncel Yayıncılık- ANKARA || Korkutreis Mh. İlkiz Sk NO 18/ 7 Çankaya - Ankara